design & system © 2007 F-E
změna obrázku
změna pozadí


tři tuny     


     intelektuálův smutek


1) o kapele


2) novinky


3) k poslechu


4) obrázky


5) oživlé obrázky


6) koncerty


7) texty


8) spřízněnci


9) návštěvní kniha
Tři tuny - charakteristika + historie
Dza Krčma
Ondra Svačina
Kája Zlámalík
Majk Končák
Textová tvorba hudební skupiny Tři tuny
kontakt
ONDRA SVAčINA
kytara, klávesy, hlasOndra (kompletním jménem Ondra Svačina, r. n. 1980) je obdivuhodný kytarový improvizátor a nepostradatelný aranžér tělesa. Je tvůrcem většiny písniček kapely, zpěvákem, a pokud jste s ním zadobře a nějak se dostanete na zkoušku, zjistíte že až démonickým jukeboxem v lidské podobě − zahraje cokoliv, co kdysi byť jen zaslechl. Z členů je obdařen hlasem největšího rozsahu. Jde také o nejtemperamentnějšího člena skupiny (jak mohou jistě potvrdit mnohé dámy, jež Tuny znají).
Po seznámení s možnostmi, jež nabízí kytara, se dal na dráhu zprostředkovatele hudebních znalostí a rozezpívatele mnohých hrdélek a kytar. Tomuto se úspěšně věnuje na Ostravsku.
Bývá obklopen mnoha hudebními produkty. Ve svém radostném životě posluchačském se zejména zaměřuje (také) na pop osmdesátých let československý i zahraniční. Televizní seriál Návštěvníci je pro něj až kultickým objektem. Na kole toho z tělesa vydrží nejvíce a narůstajícím počtem kilometrů s gustem opovrhuje.
---
V současnosti...
Ondřej navíc aktivně působí v několika (až mnoha) tělesech, z nichž některé se nebrání revirválovosti, a je tudíž hudebně vesmírně vytížen. Nezbývá, než abychom mu popřáli sborové: "Skol!"

(únor 2010)