design & system © 2007 F-E
změna obrázku
změna pozadí


tři tuny     


     intelektuálův smutek


1) o kapele


2) novinky


3) k poslechu


4) obrázky


5) oživlé obrázky


6) koncerty


7) texty


8) spřízněnci


9) návštěvní kniha
Tři tuny - charakteristika + historie
Dza Krčma
Ondra Svačina
Kája Zlámalík
Majk Končák
Textová tvorba hudební skupiny Tři tuny
kontakt
TřI TUNY - CHARAKTERISTIKA + HISTORIE
Určeno těm, kteří nevědí a chtěli by vědět


Tři tuny – měkce alternativní (i tvrdě popová) hudebně vizuální metelice

Košatě:
Ironicko-postmoderní stejně jako šosácko-sentimentální sebranka uznávající půvab vzájemných třenic na téma kdo-jsme-odkud-přicházíme-kam-jdeme a hojně si jich užívající, v jejíž tvorbě lze spatřit překvapení z vlastní strnulosti a strnulost z tohoto překvapení

Z naší minulosti:
Tři tuny vyrostly z akustické výrazové alternativní kapely Kašel miminka (která ještě stále tak trochu funguje ve stejném personálním obsazení jako Tři tuny), a z kapely Dobrý kmen, která byla pro změnu jazzově orientovaná. V roce 2002 vznikla invalidní jazzrocková podivnost zvaná Free Tones. To bylo ještě bez Honzíka.

No a někdy v roce 2003 se těleso rozhodlo (nebo nerozhodlo a ono to přišlo samo?), že bylo dost akademicky se tvářících úchyláren a že se vrhne na úchylárny teplejšího a lidštějšího charakteru. K tomuto obratu přispěl příchod zpěváka Honzy. Od té doby jsou Tři tuny vyprofilovány a snad už nikdy nevykročí z okovů smradlavého alternativního hardpopu.

V roce 2006 kalela zvítězila v soutěži Setkání kytaristů, díky čemuž se dokopala k trochu zvýšené aktivitě, jejímiž plody bylo natočení a vydání debutového alba Intelektuálův smutek (Easy4you, 2007). Následovala šňůra s monstrózním názvem "Turné vítězů", během níž kapela zahrála například v Novém Jičíně pro jednoho (slovy jednoho) platícího diváka.

To je ovšem dávná historie. V současnosti kapela pilně stagnuje a Novému Jičínu se vyhýbá...

Pozn.:
V minulosti jsme se charakterizovali mj. takto: alternativní koncertní rock s nonverbální a pohybovou vizualizací, degresivní neoartrock, nová nová vlna, alternativní hardpop 80. let s lehkým závanem nefalšovaného smradu…